Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-06-09 16:24:56

 .:rudzia:.

Moderator

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 101
Punktów :   

CPU - skok 3

CPU skokowy 3 jest kolejnym z CPU dzięki którym możemy przenosić się pomiędzy poszczególnymi mapami w grze, jednak jest on odrobinę bardziej skomplikowany w obsłudze niż pozostałe dwa CPU skokowe. Niniejszy poradnik ułatwi korzystanie z niego w szczególności początkującym graczom.

    * Skąd mogę wziąć ten CPU?



AJP-01 CPU dostępne jest do kupienia w zakładce HANGAR -> DODATKI w cenie 75tys. uridium lub w zakładce HANDEL za kredyty, przy czym zakup na aukcji obarczony jest ryzykiem utraty postawionych kredytów, gdy ktoś nas przelicytuje.

    * Dlaczego jest tak drogo, skoro inne CPU skokowe można kupić taniej?



Zasada działania CPU skokowego 1 oraz CPU skokowego 2 jest odmienna od tej, którą zastosowano w CPU AJP-01. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych CPU skok 3 jest zakupem jednorazowym. Wystarczy raz kupić CPU AJP-01 i można go używać już cały czas. Pozostałe dwa mają określoną żywotność, po której należy kupić następny CPU.

    * Kupiłem już CPU, lecz nie wiem co mam zrobić?



Zakup CPU jest pierwszym krokiem, następnie należy umieścić go na statku. Robimy to dokładnie tak samo jak w przypadku innych dodatków. Należy pamiętać, aby włożyć go na obydwu konfiguracjach, aby później nie było problemu z użyciem.

    * Mam już włożony jeden z CPU skokowych, a mimo to mogę włożyć ten nowy, czy to błąd?


Nie. CPU AJP-01 działa odmiennie niż pozostałe CPU skokowe, dlatego traktowany jest jako odrębne CPU i dlatego też można mieć na statku włożone dwa rodzaje CPU do skoków między mapami.


    * Mam już CPU AJP-01 na statku, ale nie wiem jak go włączyć?


Aby uruchomić ów CPU należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją: 

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0426/f50bfcadcb392491af4d1805f656d0e64db6acd4.jpg?proj=CMTool_FileUpload

Klikamy najpierw przycisk oznaczony kolorem zielonym jako [1], następnie otwiera się nam MENU, w którym widzimy wszystkie CPU jakie mamy zamontowane na statku. Wyszukujemy ikony oznaczonej na obrazku kolorem czerwonym jako [2]. Naciskamy ją otwierając tym samym widok gwiezdnej mapy zmodyfikowany przez CPU.

UWAGA!!! Można go także włączyć poprzez kliknięcie głównej ikony gwiezdnego systemu z lewej strony HUD-a!


    * Włączyłem CPU, ale nie wiem co dalej?



Elementy zawarte w okienku od obsługi CPU obrazuje poniższy screen: 

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0426/690c3314702ae80743e67387c227f3f14db6acd6.jpg?proj=CMTool_FileUpload


Elementy oznaczone kłódką wskazują mapy, na które nie możesz wlecieć ze względu na zbyt niski lvl. Pozostałe zostały opisane słownie.


    * Skoczyłem na inną mapę i zniknęło mi uridium, dlaczego?

Każdy skok z użyciem tego CPU kosztuje określoną ilość uridium, dodatkowo koszt każdego skoku widoczny jest pod mapą gwiezdnego systemu na środku. Skoki mają różne ceny w zależności od odległości jakie należy pokonać, aby znaleźć się na mapie docelowej. Gdy na koncie nie będzie wystarczającej ilości uridium na skok na konkretną mapę wówczas mapa ta będzie oznaczona kłódką oraz symbolem [ELITE], w przeciwnym razie z konta odjęta będzie odpowiednia ilość waluty gry.

UWAGA!!! Ceny poszczególnych skoków przedstawia TABELA


    * Nacisnąłem "Skocz teraz", a mimo to nie skoczyłem, dlaczego?


Skok możliwy jest jedynie gdy stoimy w miejscu i nie jesteśmy atakowani. Nawet po zainicjowaniu skoku musimy stać nieruchomo oraz nie możemy zostać zaatakowani, gdyż wtedy skok zostanie automatycznie przerwany. Podczas ataku i/lub podczas lotu nie mamy w ogóle możliwości użycia CPU AJP-01. Dodatkowo od momentu, w którym przestano do nas strzelać musi upłynąć 20s zaś my musimy stać nieruchomo co najmniej na 1s przed użyciem CPU, aby skok był możliwy.

    * Nacisnąłem "Skocz teraz", ale zanim skoczę stoję dłuższą chwilę na mapie startowej, dlaczego?


Dzieje się tak, gdyż CPU potrzebuje 10s na przygotowanie skoku, co sprawia, że przez te 10s nie możemy zostać zaatakowani, ani nawet nie możemy się ruszyć z miejsca. W oknie CPU w miejscu, gdzie widnieje symbol mapy docelowej tuż przed skokiem widnieje odliczanie. Widać to na screenie poniżej: 

http://sharedimages.bigpoint.net/support/cmt/0426/18547a8f2ac89011b5319361aa83ff0d4db6b688.jpg?proj=CMTool_FileUpload


    * Skoczyłem raz, a potem chciałem drugi, ale już nie mogłem, dlaczego?


Po każdym skoku CPU potrzebuje chwilę czasu na regenerację. Podczas tej przerwy ikona CPU jest niedostępna. Dopiero po chwili można skoczyć drugi raz, co powoduje, że musimy odczekać w bezpiecznym miejscu, by kolejny skok był możliwy.

    * Chcę skoczyć na mapę x-1 wrogiej firmy, ale nie mogę, dlaczego?


Ze względu na panującą ochronę dla początkujących graczy na mapach x-1 wrogich firm nie ma możliwości skoku na te mapy. W okienku CPU są one oznaczone czerwonym krzyżykiem, który oznacza, że nie ma możliwości ich wyboru podczas wybierania mapy docelowej.

    * Czy jak użyję CPU AJP-01 to wyląduję na mapie docelowej w portalu?


Nie. Używając CPU skokowego 3 zostajesz przeniesiony na mapę docelową, ale jesteś wyrzucany w losowym miejscu na mapie. CPU AJP-01 działa w tym zakresie tak samo jak pozostałe dwa CPU skokowe, które przenoszą na mapę x-1 i wyrzucają w losowym miejscu na mapie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pladres5175415 Używane opony do pojazdów budowlanych materace rehabilitacyjne